Pa je prišlo sobotno jutro, in naš odhod z avtobusomm proti Hrvaški, natančneje v Savudrijo, v Kamp Veli Joža. Pot je minila hitro, s krajšim postankom, vsi pa smo nestrpno pričakovali, da končno uzremo morje in naš tabor, kjer bomo naslednje dni spoznavali nove prijatelje in se tudi kaj novega naučili.
Prava poletna vročina nas je pričakala, da smo bili že po vselitvi v šotore malo utrujeni. Po kosilu je sledil počitek, vendar nismo počivali, temveč smo se raje podružili v borovi senci in komaj čakali na naše prvo kopanje. Namazali smo se s sončno kremo in se odpravili do plaže. Mentorji so najprej preverili naše plavalno znanje, da bodo tistim, ki rabimo še malo pomoči, da bolje plavamo, pomagali da bomo kot delfinčki. Sledila je zabava v vodi: špricanje, tunkanje in druge vragolije.
Po večerji smo se pripravili za prvi spust zastavem nato pa je sledil tradicionalni spoznavni večer z igrami, kjer smo se v štirih skupinah pomerili med seboj. Kdo je zmagal, niti ni pomembno, ker smo konec koncev vsi zmagovalci, ker sodelujemo. Najbolj pomembna pa je zmaga, ki smo jo dosegli v vlečenju vrvi v dvoboju otroci proti mentorjem.
Čas za spanje je tako prišel čisto prehitro, zlezli smo v šotore in sladko zaspali.
Galerija slik (32)